Mój przewodnik po doborze sukienki do typu figury

przez | 8 września, 2023

Wprowadzenie

Cześć! Jestem tu, aby podzielić się z wami moimi wskazówkami na temat jak dobrać sukienkę do typu figury. Wybór odpowiedniej sukienki może być czasami trudny, zwłaszcza gdy chcemy podkreślić nasze atuty i zatuszować pewne mankamenty. Jednak niezależnie od naszego rozmiaru i kształtu ciała, istnieje wiele sposobów, aby wyglądać pięknie i pewnie w sukience. Przejdźmy więc do tego, jak wybrać idealną sukienkę dla naszego typu figury!

Figura jabłko

Jeżeli jesteś szczupła z pełnymi biodrami, można powiedzieć, że twój typ figury to „jabłko”. Aby zrównoważyć proporcje ciała, najlepiej wybrać sukienki, które podkreślają talię i odwracają uwagę od brzucha. Wybierajcie modele z marszczeniami w okolicach talii lub asymetryczne kroje, które rozpraszą uwagę od dolnej części ciała. Unikajcie natomiast sukienek z paskiem lub pasem, który podkreśli obszar brzucha.

Figura gruszka

Jeżeli masz kobiecą sylwetkę z pełniejszymi biodrami i uda, to twój typ figury to „gruszka”. Celem jest tutaj podkreślenie górnej części ciała i zrównoważenie sylwetki. Doskonałe będą sukienki z dekoltem w serek lub wiązane w okolicy szyi, aby przyciągnąć uwagę na górę. Wybierzcie również sukienki o luźniejszym kroju w dolnej części, aby zrekompensować szerokie biodra. Unikajcie natomiast ołówkowych sukienek, które będą podkreślać krągłości dolnej części ciała.

Figura klepsydra

Jeżeli masz proporcjonalną, zazwyczaj idealną sylwetkę, to twój typ figury to „klepsydra”. W przypadku tego typu figury możesz pozwolić sobie na wiele różnych stylów sukienek. Wybić należy tutaj korzystanie z pełnego potencjału sylwetki poprzez zakładanie sukienek o dopasowanych krojach, które podkreślają talię. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią sukienkę w zależności od okazji, na przykład z dłuższym dołem na formę biznesową lub z bardziej ekskluzywnymi zdobieniami na wieczorne wyjścia. Dlatego wybierzcie sukienki, które najbardziej podkreślają i eksponują krzywizny klepsydry!

  Jak dobrać sukienkę do figury jabłka

Figura prostokątna

Jeżeli twoja sylwetka jest bardziej prostokątna, bez dużych różnic w szerokościach ramion, talii i bioder, to twój typ figury to „prostokąt”. Celem jest tutaj stworzenie iluzji kobiecej sylwetki. Mocne strony można podkreślić poprzez wybieranie sukienek z odkrytymi ramionami lub przylegającymi górą. Szukajcie również sukienek z paskami w talii, które odizolują górną i dolną część. Jeśli chcecie dodać trochę kształtu, możecie nosić sukienki z falbankami na dole lub z plisami, które dodadzą objętości i obszaru wokół miednicy. Unikajcie sukienek z prostymi krojami, które mogą sprawić, że sylwetka będzie wyglądać jeszcze bardziej prostokątnie.

Podsumowanie

Pamiętajcie, że nie ma takiej rzeczy jak jedna uniwersalna sukienka pasująca do wszystkich typów figury. Kluczem jest znalezienie sukienki, która podkreśla nasze największe atuty i czuje się dobrze w noszeniu. Niezależnie od tego, jaki typ figury macie, zawsze pamiętajcie, aby nosić sukienkę z pewnością siebie i uśmiechem na twarzy!