Makijaż permanentny na czym polega

przez | 8 września, 2023

Makijaż permanentny to najnowszy trend w świecie kosmetyki. Polega on na trwałym zadzierzgnięciu osadu pigmentu w skórze, który pozwala uzyskać efekt długotrwałego makijażu. Makijaż permanentny zyskuje na popularności w Polsce, a kosmetycy oferują coraz więcej możliwości uzyskania pięknego i naturalnego wyglądu.
Co to jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Zabieg ten przypomina tatuaż, jednak pigment jest wprowadzany na mniejszą głębokość. Makijaż permanentny może obejmować różne części twarzy, takie jak brwi, linie warg, cienie pod oczami i wiele innych.
Jak działa makijaż permanentny?
Makijaż permanentny jest wykonywany przy użyciu specjalnego narzędzia, które wprowadza pigment pod skórę. Po zabiegu skóra zacząć się goić, a pigment utrzymuje się w jej środkach. Kolor pigmentu może ciut wyjść po zabiegu, ale po około 2-3 tygodniach skóra zregeneruje się i pigment właściwie zadziernie. Efekt jest trwały i utrzymuje się przez długi czas.
Czego spodziewać się po zabiegu makijażu permanentnego?
Po zabiegu makijażu permanentnego można spodziewać się intensywnego koloru pigmentu, który trwa przez wiele lat. Zabieg ten pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu i pozwala uniknąć codziennego nakładania makijażu. Po zabiegu skóra może być delikatnie spuchnięta i zaczerwieniona, ale typowo błyskawicznie to przemija.
Jakie są plusy i minusy makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny, tak jak każdy zabieg kosmetyczny ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony pozwala na uzyskanie trwałego i naturalnego wyglądu, a z drugiej strony może prowadzić do infekcji, alergii oraz – w przypadku źle wykonanego zabiegu – do uszkodzenia skóry i trwałych blizn.
Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego?
Tak, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego. Przede wszystkim, osoby, które mają skłonność do keloidów (bliznowiec), uczulenia na pigmenty, choroby autoimmunologiczne lub choroby skóry powinny zrezygnować z makijażu permanentnego. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu takiego zabiegu.
Podsumowanie
Makijaż permanentny to innowacyjny zabieg kosmetyczny, który pozwala na uzyskanie pięknego i trwałego makijażu. To jednak zabieg, który wiąże się z pewnymi ryzykami i wymaga dokładnej konsultacji z lekarzem. Mając na uwadze wszystkie za i przeciw, decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być bardzo przemyślana.

  Makijaż permanentny brwi - ile się trzyma?